Angličtina

Malta

Jazykové školy na Malte sa otvárajú 5. júla 

Od 1. júla môžete vycestovať na Maltu bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény. 

Malta je označená slovenským krízovým štábom ako bezpečná krajina, môžete sa odtiaľ vrátiť domov bez nutnosti karantény či testu na COVID-19.

 

 

 

Veľká Británia 

!Jazykové školy a štúdium na strednej škole je možné od septembra 2020!

Cestovanie do Veľkej Británie nie nijako obmedzené. Napriek tomu reálne cestovanie na území Veľkej Británie je sťažené, ako napríklad služby, doprava a takisto štúdium či už jazyka na jazykovej škole alebo štúdia na strednej škole. Jazykové školy a stredné školy sa pre vás opäť otvoria v septembri 2020. 

 

Krajina má zavedenú od začiatku júna 14-dňovú karanténu pre ľudí, ktorí priletia zo zahraničia, týka sa to aj občanov Británie, prilietajúcich do zahraničia.

Do krajiny síce môžete vstúpiť bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény, avšak Británia nespadá do zoznamu bezpečných krajín – pri návrate domov je potrebné absolvovať izoláciu. 

 

USA 

Jazykové školy ostávajú zatvorené až do odvolania

Cestovanie do USA: osoby, ktoré sa fyzicky nachádzali v Schengenskom priestore, Írsku, Spojenom kráľovstve, Brazílii, Číne alebo Iráne počas 14 dní pred plánovaným vstupom na územie USA, nebudú môcť vstúpiť do USA. Toto opatrenie sa týka aj osôb, ktoré pri nadväzujúcich letoch prestupujú v medzinárodných tranzitných zónach letísk v krajinách Schengenského priestoru, Írsku a Spojenom kráľovstve.

Pri vstupe na územie USA nie je potrebné sa preukázať negatívnym testom na Covid-19.

Pri vstupe na územie Slovenskej republiky z USA je potrebné sa preukázať negatívnym testom na Covid-19, pričom výsledok nesmie byť starší ako 96 hodín.

 

 

Kanada 

Jazykové školy ostávajú zatvorené až do odvolania

Od 9. júna Kanada umožňuje vstup do Kanady aj cudzincom, ktorí sú najbližšími rodinnými príslušníkmi kanadských občanov a osôb s trvalým pobytom za podmienok: musia prekročiť hranicu spoločne, plánovaný pobyt na území Kanady musí byť v trvaní 15 dní a viac, musia dodržať povinnú 14-dňovú domácu karanténu.

 


Nemčina

 

Nemecko 

Jazyková škola vo Frankfurte sa otvára 28. júna  / jazyková škola v Mníchove sa otvára 5. júla 

Do Nemecka môžete cestovať 15. júna a zároveň krajina zrušila k 15. júnu varovanie pre turistov pred cestami do 26 krajín EÚ vrátane Slovenska.

Nemecko je označená slovenským krízovým štábom ako bezpečná krajina, môžete sa z krajiny domov vrátiť bez nutnosti karantény či testu na COVID-19

 

 

Rakúsko 

Jazyková škola vo Viedni sa otvára 29. júna 

Rakúsko od 4. júna zrušilo kontroly na hraniciach. Na vstup do krajiny netreba ani test na Covid-19 ani karanténu.

Krajina sa od 16. júna otvára 31 európskym štátom, obmedzenia po návrate ostanú už iba pri niekoľkých horšie zasiahnutých európskych destináciách.

Slováci, ktorí chcú z Viedne letecky vycestovať do niektorej európskej krajiny, nebudú musieť po návrate do Viedne predložiť negatívny test na Covid-19. 

Do týchto krajín patrí: Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česko a Maďarsko

Obmedzenia ostanú v platnosti pre Švédsko, Španielsko, Portugalsko a Veľkú Britániu. Pri návrate z týchto krajín bude vyžadovaný negatívny test na Covid-19 alebo 14-dňová karanténa.

Od 6. júna spustili Slovak Lines medzinárodnú prepravuvlaky a autobusy z Bratislavy do Viedne. 

Vlaky a autobusy v rámci Rakúska premávajú bez obmedzení.

Rakúsko je označené slovenským krízovým štábom ako bezpečná krajina a preto sa môžete vrátiť domov na Slovensko bez nutnosti karantény či testu na Covid-19.


 

Španielčina

 

Španielsko 

Jazyková škola v Malage sa otvára 5. júla 

Od 21. júna sa Španielsko otvorí turistom z Európskej únie, vstúpiť môžete bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény v krajine.

Španielsko však zatiaľ nepatrí medzi bezpečné krajiny, po návrate domov treba absolvovať domácu izoláciu.

 


 

Taliančina

Taliansko 

Jazyková škola vo Florencii sa otvára 5. júla 

Do Talianska môžete vycestovať na jazykový pobyt bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény po vstupe do krajiny, avšak Taliansko nespadá do zoznamu bezpečných krajín – pri návrate domov na Slovensko je potrebné absolvovať izoláciu.

Taliani otvorili svoje hranice od 3. júna a umožňujú cezhraničné cestovanie bez absolvovania 14-dňovej karantény. Krajina tiež obnoví prevádzku letísk a budú do nej môcť prichádzať zahraniční turisti. Povolené bude aj vnútroštátne cestovanie.


 

Francúzština

 

Francúzsko 

Jazykové školy ostávajú zatvorené až do odvolania

Francúzsko otvorilo hranice pre cestujúcich z Európskej únie resp. Schengenu.

Do krajiny môžete síce vstúpiť bez nutnosti absolvovania 14-dňovej karantény, avšak táto krajina nespadá do zoznamu bezpečných krajín – pri návrate domov na Slovensko je potrebné absolvovať izoláciu.

 

 


 

!Zoznam krajín, ktoré boli označené slovenským krízovým štábom ako bezpečné krajiny:

Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, Fínsko, Dánsko, Nórsko a Island.


❗️Do všetkých ostatných krajín môžete cestovať tiež, karanténa je zrušená.
Po príchode na Slovensko z ostatných krajín, ktoré nie sú v zozname bezpečných krajín, odporúča sa dobrovoľná karanténa a absolvovanie testov v piaty deň po príchode.