Berlín

Berlín, hlavné mesto Nemecka je európskym aj svetovým centrom kultúry, politiky a vedy.

Toto úžasné mesto by mal navštíviť aspoň raz každý študent nemčiny a zažiť množstvo pouličných festivalov a prehliadok, ktoré sa uskutočňujú každý rok, ako napr. Carneval of Cultures.

Kvalitné jazykové kurzy, múzeá, výstavy, historické pamiatky a úžasná súčasná architektúra to všetko zažijete popri štúdiu nemčiny v Berlíne.

Za návštevu určite stojí aj známe „Museumsinsel“ alebo „Múzejný ostrov“, na ktorom sa nachádza rovno 5 múzeí a tento ostrov je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Škola 

 

  • DID – Deutsch in Deutschland je jednou z najväčších a najstarších vzdelávacích inštitúcií v Nemecku. Nemčinu ako cudzí jazyk vyučuje už od roku 1970. Vo všetkých svojich školách kladie dôraz na kvalitu výučby a kvalitu služieb poskytujúcich študentom.
  • Učitelia sú rodení Nemci a ovládajú viac cudzích jazykov, čím môžu byť študentom v prípade potreby  nápomocní.
  • DID Berlín sa nachádza len pár minút od centra mesta, v modernej budove v centrálnej štvrti Berlín-Mitte.
  • Na dvoch poschodiach má škola 10 moderne vybavených učební, študovňu, internetovú kaviareň s počítačmi, multimediálnu miestnosť, spoločenskú miestnosť s možnosťou zakúpenia občerstvenia a strešnú terasu. WiFi je taktiež v budove školy.

Cena: od 500 € / týždeň 

Lokalita školy:  did deutsch institut Berlin

Kurzy

 

Úrovne: Všetky jazykové úrovne 

Min. vek 17 rokov 

Nástupné termíny: každý pondelok počas celého roka

Všeobecná nemčina: Štandardný kurz 20 lekcií / Intenzívny kurz 24 lekcií / Premium kurz 28 lekcií / Obchodná nemčina: 20 lekcií alebo  25 lekcií

Individuálne lekcie: 2,4,6,8 lekcií týždenne

Príprava na skúšky: Telc, TestDaF

Ubytovanie

Hostiteľská rodina

1- alebo 2-lôžková izba (len pre dvojice), polpenzia alebo raňajky, spoločná kúpeľňa.

Rodiny sa nachádzajú v rezidenčných štvrtiach na predmestí.

Prenájom izby

Poskytuje nezávislosť, študent má vlastnú izbu, bez stravy, zdieľaná kuchyňa a kúpeľňa.

Mládežnícky hotel

1- a 2-lôžkové izby (len pre dvoch študentov cestujúcich spolu), s raňajkami, vlastná kúpeľňa. Pre študentov od 18 rokov. Vzdialenosť do školy cca 20 minút mestskou dopravou.

Voľný čas

 

Nakoľko má škola centrálnu polohu, v blízkosti školy sa nachádzajú známe historické pamiatky, alternatívne galérie ako aj obchodíky s umením, revue divadla Friedrichstadtpalast, veľkolepá synagóga a Hackescher Markt, oblasť s impozantnou architektúrou.

Študenti si môžu prezrieť pozostatky Berlínskeho múru, sprievodca im porozpráva krátku históriu Budovy Ríšskeho snemu Reichstag.

Pol hodinu hromadnou dopravou sa nachádza mesto Postupim (nem. Potsdam), kde sa nachádza pamiatka zapísaná do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO Zámok Sanssouci.

Video Berlín: did deutsch-institut Berlin (youtube.com)