Stredoškolské štúdium Veľká Británia – Brockenhurst

Brockenhurst College

ŠKOLA 

^

Britská štátna stredná škola Brockenhurst College, ktorá je jednou z popredných vzdelávacích inštitúcií v krajine. Škola oslávila v roku 2013 sté výročie od svojho založenia a v súčasnosti je považovaná za jednu z najúspešnejších stredných škôl vo Veľkej Británii.

^

Pri štátnych inšpekciách Ofsted za posledných 10 rokov škola trvalo získava vynikajúce hodnotenie. Brockenhurst College sa nachádza v príjemnom 35 akrovom areáli v národnom parku New Forest na južnom pobreží Anglicka.

^

Škola ponúka flexibilné učebné osnovy a rozmanitý výber predmetov na A -levels a iné odborné študijné oblasti.

^

Študentom pomáha pridelený študijný poradca, ktorý sa im venuje a usmerňuje ich počas celého študijného pobytu. Vďaka ochotným zamestnancom a príjemnej rodinnej atmosfére v škole sa študenti môžu venovať príprave na maturitu, štúdium na univerzite a svoju budúcu kariéru.

^

Škola má učebne vybavené modernými technologickými pomôckami, laboratória, špeciálne učebne, hudobné štúdio, dielne na špecializované predmety, ale napríklad aj kuchyňu a reštauráciu, ktorú prevádzkujú samotní študenti a využívajú miestni obyvatelia.

^

Na kampuse sa nachádza knižnica, univerzitné centrum, jedáleň, bazén, posilňovňa, telocvičňa a vonkajšie ihriská na rôzne športy. Brockenhurst College je vzdialená 20 minút vlakom od centra kozmopolitného prímorského mesta Bournemouth, 20 minút od Southhamptonu a 90 minút od Londýna a Oxfordu.

^

Dlhodobé štúdium - V rámci ročného a dvojročného štúdia si študenti vyberajú 3 akademické alebo odborné predmety. Na Brockenhurst College sa na úrovni prípravy na maturity vyučuje takmer 50 akademických a 20 odborných predmetov. Študenti, ktorí chcú maturovať, absolvujú dvojročné štúdium. Okrem akademických či odborných predmetov majú študenti angličtinu ako cudzí jazyk a taktiež angličtinu spolu s britskými študentmi. Každý týždeň majú študenti tzv. tutorial - individuálne stretnutie s tútorom, pri ktorom sa priebežne zhodnocuje pokrok študenta a zároveň je to príležitosť pre riešenie rôznych študijných záležitostí

^

Krátkodobé štúdium je možné v dĺžke 1 trimestra (od začiatku septembra do polovice decembra alebo od začiatku januára do konca marca), 2 trimestrov (od začiatku septembra do konca marca), alebo na školský polrok (od začiatku septembra do polovice februára). Okrem 3 akademických predmetov majú študenti angličtinu ako cudzí jazyk.

CENA

^

Od 9000 £

Pre viac informácií alebo akýchkoľvek požiadaviek nás prosím kontaktujte a my vám radi zašleme aktuálnu cenovú kalkuláciu

KURZY 

^

Vek: 16 - 19 rokov

^

Možnosti štúdia:

 • Pre-A Level Plus (6 mesiacov) 
 • Jesenný semester  
 • (1.5 semestra) Sept – Feb / Jan – Máj / Feb – Júl  
 • Jarný semester  
 • Jarný a letný semester 
 • Pre – A level ( 1 akademický rok) 
^

V cene programu je zahrnuté:

 • Administratívny poplatok a štúdium na strednej škole 
 • Enrichment Program
 • Ubytovanie v hostiteľskej rodine v jednolôžkovej izbe
 • Strava: Polpenzia cez týždeň (raňajky a večere), Plná penzia cez víkend (raňajky, obedy a večere)
 • Lístok na verejnú dopravu
 • Orientačný program po príchode
 • Podpora povereného školského personálu (študentovi je pridelený osobný školský konzultant – Tutor, ktorý pomáha a kontroluje počas celého štúdia)
 • Študentská príručka a certifikát o absolvovaní štúdia
^

Akademické predmety (výber):

Applied Science, Biology, Chemistry, Chinese, Classical Civilisation, Computer Science, Criminology, Dance, Drama and Theatre Studies, Economics, Electronics, English language, English Language and Literature, English Literature, Environmental Science, Film Studies, Fine Art, French, Geography, Geology, Government and Politics, Graphics. History, Information Technology, Law, Mathematics, Mathematics (Further), Mathematics (Core), Media Studies, Music, Music Technology, Performing Arts, Philosophy, Photohraphy, Physical Education, Physics, Production Arts, Psychology, Sociology, Spanish, Textiles. Odborné predmety (výber): Art and Design, Beauty Therapy, Business, Children´s Play – Learning and Development, Electrical Installations, Engineering, Health – Fitness & Exercise Instruction, Health & Social Care, Information Technology, Media, Music, Performing Arts, Personal Training and Instruction, Photography, Sport, Sport & Exercise Science, Sport Performance & Excellence, Travel & Tourism, Uniformed Protective

UBYTOVANIE

^

Hostiteľská rodina: 

Študenti sú ubytovaní v starostlivo vyberaných hostiteľských rodinách. Pri min. ročnom štúdiu je za príplatok možné si zvoliť ubytovanie v zóne C (30 – 40 minút od školy), v zóne B (15 – 25 minút), alebo v zóne A (do 15 min. chôdze – obmedzené kapacity). Pri ubytovaní v zónach B až D je v cene zahrnutý aj celoročný cestovný lístok. Jednolôžková izba s polpenziou cez týždeň a plnou penziou cez víkendy. 

VOĽNÝ ČAS

^

Škola ponúka takmer 40 rôznych doplnkových aktivít, na ktorých sa zúčastňujú všetci študenti. Tieto aktivity predstavujú vynikajúcu príležitosť pre nadväzovanie kontaktov, objavovanie nových záujmov, a zábavu. V ponuke sú rôzne športy, spev, animácia, keramika, jazyky, tanec, film, hudba a mnohé ďalšie. Pre Enrichment sú vyhradené hodiny v rámci rozvrhu dvakrát týždenne.

Napíšte nám a my Vám pošleme bezplatnú ponuku